PŘÍCHOVICE
Ahoj,
dnes začnu mým, asi dva měsíce starým výletem do Příchovic.
Byli jsme tam v zimní sezóně, takže se většina výletu týkala lyžování, ale i tak si myslím, že je to krásné místo, na které stojí za to se podívat. V městečku se nachází milý kostelík, pár metrů od něj je krátká sjezdovka U Čápa, ne jejímž vrchu je velmi dobrá restaurace, taktéž s jménem U Čápa, kam se určitě vyplatí zajít si, sjezdovky si jistě užije každý začátečník , ale zalyžují si tady i střední lyžaři.Jen těm opravdu dobrým bych radila jet spíše do střediska Paseky nad Jizerou, ovšem musí se tu počítat i s větším návalem lidí.
V Příchovicích samozřejmě nesmím zapomenout na slavný Maják Járy Cimrmana, který slouží jako rozhledna s menším muzeem v dolní části věže. V létě je určitě fajn spojit návštěvu majáku s procházkou místního lesoparku, popřípadě se projít i dále po turistických cestách místního lesa. Nebo druhou stranou přijít třeba z Kořenova krásnou alejí stromů. Místo je určitě vhodné pro rodiny s dětmi, ale ani nikdo jiný se tu určitě neztratí. Takže hurá do Příchovic!


Komentáře
Okomentovat